Α ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, Α γύρος, 3η Αγωνιστική, 17-Οκτ-2010

• : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/melas/public_html/old/includes/unicode.inc on line 311.
MELAS WBC 2010-2011

Πραγματικό ντέρμπυ ο αγώνας Αγίων στο γήπεδο του Κοντόπευκου ανάμεσα στη γηπεδούχο Αγία Παρασκευή και το σύλλογό μας ΜΕΛΑΣ ο Αγιος Ελευθέριος στο ντέρμπυ της Α΄κατηγορίας με νικήτρια την ομάδα μας με 67-72.

Οι δύο ομάδες έδειξαν με το πείσμα και τη μαχητικότητά τους ότι θα πρωταγωνιστήσουν στον αγώνα ανόδου, όντας και οι δύο αρκετά έμπειρες και δυνατές τόσο κοντά όσο και μακριά στο καλάθι

Στον αγώνα οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο μέχρι το 3ο δεκάλεπτο που απέκτησε μικρό προβάδισμα ο ΓΣΑΠ. Με 3 τρίποντες βόμβες ξαναμπήκαμε στο παιχνίδι και αποκτήσαμε και μικρό προβάδισμα . Στο 4ο δεκάλεπτο είμασταν φορτωμένοι φάουλ και στο τέλος χωρίς τις ψηλές μας, αλλά ήταν όλες οι παίκτριες τεράστιες έτσι κι αλλιώς και κράτησαν τον αντίπαλο τόσο στη κανονική διάρκεια του αγώνα, όσο και στην παράταση.

Εκεί τη χαριστική βολή έδωσε νέο σερί τριπόντων που έκτισε νέα διαφορά 6-πόντων που έμειναν μέχρι τέλους

Ο αγώνας είχε εξαιρετικό κλίμα, το γήπεδο παρά τη βροχή γεμάτο, οι γονείς και φίλαθλοι των δύο ομάδων ευγενέστατοι, μοίραζαν συγχαρητήρια και ευχές για καλό πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 16-10, 26-24, 43-46, 59-59 παράταση 67-72

Διαιτητές: Σέλληνας, Μαγκουνής

ΓΣΑΠ(Μπράμος): Ηλιάκη 5, Φωτοπούλου, Λημνιάτη 15(1), Μπότσαρη 10(2), Γιουκάκη 14, Λωσταράκου 4, Νιτουλέσκου 14, Βλάχου, Πανταζοπούλου 1, Μερισιώτη 4

ΜΕΛΑΣ(Μάλαμα): Γκόγκου 19(1), Τσιφτελή 18(1), Αθανασίου 1, Μιχαήλ, Φλίγκου, Κερπέ Δ. 6(2), Σταυράτη 14(4), Μιχοπούλου 6, Λεκαράκου, Τσαπρούνη, Μακρυνίκα 8, Θεοδωρακοπούλου